Zivotopis

Meno Danny Masseling
Alias Angerfist, Kid Morbid, Menace II Society, M4ze Pusher
Dátum narodenia 20. jún 1981
Miesto narodenia Almere, Holandsko

Danny Masseling sa narodil 20. júna 1981 v Almere, Holandsko. Hudbe sa začal venovať už ako 16 ročný, no jeho kariéra odštartovala až v roku 2001, keď poslal svoju náhravku Markovi Vosovi (alias DJ Buzz Fuzz), majiteľovi nahrávacej spoločnosti BZRK Records. Markovi sa nahrávka páčila, a tak uzrela svetlo sveta Dannyho prvá EP s názvom "Son of a Bitch", ktorú vydal pod pseudonymom Menace II Society. Približne v tom istom čase vyšla aj jeho prvá EP vydaná pod pseudonymom Angerfist "Criminaly Insane". Aj keď skladba "Chronic Disorder" urobila zo značky Menace II Society uznávané meno, Angerfist sa vypracoval až medzi špičku hardcorovej scény. Skladby "Criminaly Insane" a "Fuck Off" sa stali veľmi rýchlo obrovskými hitmi. Po tom ako vydal EP pod svojim tretím pseudonymom Kid Morbid sa Danny rozhodol, že Angerfist bude jeho hlavný projekt.

Povzbudený týmito úspechmi a nadšením fanúšikov Angerfist pokračoval vo svojej produkcii. V roku 2003 vydal ďalšie EP "Sons of Satan", tentokrát však už v sploupráci s nahrávacou spoločnosťou Masters of Hardcore, ktorej je verný dodnes. Niekedy v tom čase vznikla myšlienka priniesť na párty tvrdšie gabberove beaty, obliecť si mikinu s kapucňou a hokejovú masku. Bol to okamžitý a obrovský úspech. Asi rok takto vystupoval na rôznych párty a potom v roku 2004 vydal EP "Raise Your Fist", ktoré sa stalo zatiaľ jeho najväčším hitom.

V roku 2006 bol Angerfist jednou z vedúcich osobností na hardcorovej scéne a mal obrovské množstvo fanúšikov nielen v Holandsku, ale aj vo svete. Absolvoval live vystúpenia vo Švajčiarsku, Škótsku, USA, Rusku, Austrálii, Nemecku, Fínsku, Španielsku, Taliansku a iných štátoch. V tom istom roku vydal aj svoj prvý album 2CD + DVD s názvom "Pissin' Razorbladez". Album zaznamenal veľký úspech a v roku 2007 dostal Angerfist ponuku zúčastniť sa na svetoznámej hardstyle and hardcore párty - Sensation Black (neskôr už iba Black). V marci roku 2008 vydal svoj druhý album "Mutilate", ktorý bol spojený aj s jeho sólovým koncertným turné The Mutilate Concert, ktorý bol samozrejme jeho ďalším úspechom. Odvtedy Angerfist nechýba na žiadnom veľkom hardcorovom festivale, ako sú Masters of Hardcore, Dominator, Syndicate, Defqon 1 a podobne.

Čo sa týka zostavy zoskupenia Angerfist na live vystúpeniach, tak spočiatku ju tvorili traja členovia, ale potom ako sa jeden z nich dal na sólovú dráhu, ostali len dvaja: Danny ako DJ Angerfist a MC Prozac. V súčastnosti vystupuje Angerfist sám, alebo v spolupráci s inými DJ-mi (Angerfist & Outblast & Evil Activities & Tha Playah a.k.a The Supreme Team) alebo DJ-kami (Miss K8).